Hızlı Yemek Kilo Aldırır

Hızlı Yemek Kilo Aldırır

Japonya'daki bir üniversiteden araştırmacılar, tip 2 diyabetli 59.717 kişiden gelen verileri inceledi. Araştırmacılar insanlardan kendilerini hızlı yiyenler, orta yiyenler veya yavaş yiyenler olarak tanımlamalarını istediler.
En yavaş yiyen insanlar en düşük ortalama kiloya sahipti. Kendini orta hız da yiyen olarak tanımlayan insanlar da ortalama kilo biraz daha yüksek, Hızlı yiyenler ise en fazla ortalama kiloya sahipti.


Bunun sebebi yemek yemeğe başladığımız da mide ve barsaklarımız dan beynimize yediğimize dair sinyaller gider. Bu sinyallere göre beynimizde ortalama 20 dakika sonra doyduğumuza karar verir ve yeme isteğimiz sonlanır.

Hızlı yiyenler bu 20 dakika içerisin de fazla yedikleri için kilo almaya meyillidirler. Yavaş yiyenler bu süre için de daha az yiyecek, 20 dakika sonra doyduğu içinde daha fazla yemek istemeyecektir

Yemek yeme süresini uzatın. Yavaş bir hızda yemek, çok fazla yemeden önce tatmin olmanızı sağlar. 30 dakika yemek süresi idealdir.

Yiyeceğe bağlı olarak her bir lokmayı 15 ila 30 kez çiğneyin. Lokmalar arasın da su için. Su içmek kendinizi daha tok hissetmenize yardımcı olabilir. 
 


Anahtar Kelimeler Hızlı Yemek Kilo Aldırır