Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
ONLİNE MUAYENE
ONLİNE RANDEVU
SONUÇLARI GÖR
Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji (Cildiye)

Cilt Hastalıkları

Cilt hastalıkları bölümümüzde hem erişkin hem de çocuk hastalar muayene ve tedavi edilmektedir.Kliniğimizde yapılan belli başlı uygulamalar;

Dermatoskopi ve Ben Haritalandırılması

Dermatoskopi pigmente lezyonların (benlerin) cerrahi öncesinde iyi veya kötü huylu olup olmadığını ayırmada ve buna dayanarak lezyonun çıkarılıp çıkarılmamasına karar vermede faydalı olan yüzeysel deri mikroskobudur. Bölümümüze bu yakınma ile başvuran her hastaya uygulanmaktadır.

Çok sayıda beni olan hastalarda benlerin klinik ve mikroskobik takiplerinin yapılabilmesi için özel bir cihaz kullanılarak ben haritalandırılması yapılmaktadır.

Deri Alerji Testleri

Temas edilen maddelere karşı reaksiyon geliştirmiş (kontakt dermatit) olan hastalarda bu reaksiyonun alerjik olup olmadığını ve alerjik ise hangi maddenin alerjen olduğunu belirlemede 'deri yama' testi kullanılmaktadır.

Ürtiker, atopik dermatit veya ilaç alerjisi öyküsü olan hastalarda ise temas edilen, solunan veya tüketilen maddelere yönelik alerjinin saptanmasında 'deri prick testleri' uygulanmaktadır.

Fototerapi (Işık Tedavisi)

Pisoriyazis(Sedef Hastalığı)başta olmak üzere birçok deri hastalığının tedavisinde yararlanılan fototerapide değişik dalga boyutlarına sahip ' ultraviyole ışınlarından (UVB veya UVA) yararlanılmaktadır. Bölümümüzde şu anda tüm vücuda darband UVB verebilen kabin ve aletler, lokal olarak UVA verebilen donanımlar bulunmaktadır.

Girişimsel Dermatoloji

Bu ünitemizde tanısal olarak deri lezyonlarından gereklilik ölçüsünde değişik yöntemlerle (dikişli veya dikişsiz) biyopsiler (parça) alınmaktadır.

Siğil, molluskum, seboreik ve aktinik keratozların kriyo (dondurarak) ve elektrokoter (yakarak) ile tedavileri veya kimyasal yakma işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca, yüzeyel deri tümörlerinin ve pigmente lezyonların tanı ve tedavisi cerrahi olarak çıkartılarak gerçekleştirilmektedir.

Tüm bu işlemler hastanın muayenesi sonrasında muayene eden doktorun önerisi doğrultusunda yapılmaktadır.

Zührevi (Venereoloji) Hastalıklar

Dermatolojinin uzmanlık alanı içindebulunan cinsel ilişki ile bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra bu alanda koruyucu hekimlik hizmeti de verilebilecektir.

Kozmetoloji: Bölümümüzde kırışıklık tedavisinde kullanılanbotulinum toksini (botox} veya dolgu maddelerinin enjeksiyonları, çeşitli asitlerle kimyasal soyma yöntemleri doktorlarımız tarafından uygulanmaktadır.Yüzdekitelenjiektaziler (çatlakdamarlar) ve özellikle bacaklardaki yüzeyelvariközvenlerin (damarların) tedavisi de lazerle yapılmaktadır. Bacaktaki variközvenlerin tedavisinde skleroterapi de uygulanmaktadır.

Kahverengi lekelerin ve bölgesel kılcal damar genişlemelerinin yok edilmesi, istenmeyen kılların ortadan kaldırılması (epilasyon1) ve derinin gençleştirilmesi farklı lazer teknikleriyle, dermatolog uygulaması ve takibi altında gerçekleştirilmektedir.

PRP Uygulaması

PRP, Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş kısaltmasıdır. 
Hastadan alınan kan özel bir makinede santrifüj edilerek plateletten zengin olan plazma ayrıştırılır.
Plateletler kanda pıhtılaşmayı sağlayan hücrelerdir. Vücutta yaralanan bölgeye hızla toplanarak pıhtılaşmayı sağlarken 50 den  fazla büyüme faktörü salgılayarak iyileşmeyi de hızlı bir şekilde başlatır.
Saç tedavilerinde de bu hücrelerden zengin Prp saç diplerine ince iğneler yardımı ile enjekte edilerek saç köklerinin uyarılması ve iyileşmesi sağlanır.
Ayda 1 veya 2 seans yapıldığında saç dökülmesi azalır, hatta durdurur. Saç köklerinin canlanması sağlanır.

Mezoterapi Uygulaması

Mezoterpi yöntemi ile sağlıklı bir saç gelişimi için gerekli olan Biotin, Zinc, Ginkgo Biloba extract, adenozin, ve pantenolden zengin bir kokteyl ince iğneler yardımı ile saç diplerine direkt olarak uygulanır.

Sağlıklı bir saç döngüsü uyarılır.
Saçı güçlendirir.
Saç kaybını ve saç yaşlanmasını önler.

Bu iki yöntemin hastanın ihtiyacına göre değişik kombinasyonlarda bir arada kullanılması ile daha etkin sonuçlar elde edilir.

Uygulama için ayırmanız gereken süre Prp de öncesinde kan alınması ve ayrıştırılması gerektiğinden 1 saat iken mezoterapide 30 dakikadır.

H-100 Gençlik Serumu ile Yenilenmiş Cildinize Merhaba 


H-100 serumu yüksek miktarda içerdiği Huyalironik Asit, mannitol, prokollojen peptit, hexapeptide-8, pentaprptit-18, dmae, B1 ve B6 vitaminleri ve 7 çeşit aminoasit ile

 • Dokuları tamir eder.
 • Elastikiyeti artırır.
 • Deriyi nemlendirir.
 • Kollojen üretimini artırır.
 • Deriyi doğal yollarla doldurarak kırışıklıkları açar ve sıkılaştırır.
 • Kas tonusunu artırarak sarkmaları önler.
 • Antioksidan etki gösterir.
 • Deride hücre yenilenmesini artırır ve yaşlanma sürecini geciktirir.
 • Derinizdeki şikayete göre uygulama sıklığı ve süresi, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. 
  - Genç ciltlere    : 14-21 gün ara ile 2 seans
  - Orta yaşlı ciltlere    : 14-21 gün ara ile 3 seans
  - Yıpranmış ciltler    : 7-14 gün ara ile 3-5 seans uygulama yapılır.
 • İşlemden önce deri temizlenir ve lokal anestezi krem uygulanarak 30 dk beklenir.
 • Serum deri altına 1 cm aralıklarla ince enjektörler yardımı ile verilir.
 • Uygulama için ayırmanız gereken toplam süre 45 dk’dır.

Bu Bölüme Ait Hekimlerimiz